سرعت لود وب سایت یکی از مهم‌ترین المان‌های موفقیت یک سایت می‌باشد که همواره مدیر آن باید با تست سرعت سایت در صورت بروز مشکل آن را رفع کرده و تا حد ممکن زمان باز شدن سایت را کاهش دهد.

اخیراً گوگل نیز یکی از اساسی‌ترین فاکتورهای مهم برای رتبه دادن به سایت‌ها را سرعت لود آن‌ها بر شمرد، سرعت بالای سایت برای شما رنک بهتر گوگل، نرخ تبدیل بهتر را نیز به همراه دارد.

شما همواره باید سایت خود را برای کاربرانتان بهینه کنید و یک تجربه کاربری لذت‌بخش برای آنان فراهم کنید، قطعاً خود شما نیز هیچ علاقه‌ای ندارید زمان زیادی را به منظور باز شدن یک وب سایت سپری کنید.

بعد از تست سرعت سایت به منظور رفع مشکلات موجود شما باید قدم‌های متعددی را به منظور بهینه‌سازی کدهای داخلی، کانفیگ سرور و بهبود شبکه سایت خود بردارید گرچه اینکارها زمانبر بوده و نیاز پیگیری‌های زیادی هم دارند ولی شما ناگزیر هستید که در این راستا قدم‌های جدی بردارید چون صحبت از اساسی‌ترین فاکتور یک وب سایت خوب در میان است.

بعد از تجربیات متعدد به 5 وب سایت قابل اطمینان رسیدیم که از آن می‌توانید برای تست سرعت سایت خودتان استفاده کنید، یکی از راهکارهایی فوق‌العاده قوی برای بهبود لود سایت استفاده از cdn می‌باشد

معرفی 5 ابزار آنلاین برای تست سرعت سایت

 

Google PageSpeed Insights

اولین وب سایت از معتبرترین نمونه‌ها بوده و جز برند خود گوگل محسوب می‌شود، Google PageSpeed Insights اگر این جمله را در گوگل نیز تایپ کنید در اولین نتایج به وب سایت زیر بر خواهید خورد.

 

خروجی تست سرعت سایت توسط آنالیزور گوگل به دو بخش Mobile و Desktop تقسیم‌بندی می‌شود، برای هرکدام از 1-100 نمره‌ای منظور می‌شود که هرچه این اعداد به 100 نزدیک‌تر باشد نشان از سرعت بالای سایت شما دارد، در هر بخش یکسری راهکار برای بهبود سرعت وب سایت شما ارائه می‌شود که با تصحیح آن‌ها می‌تواند به طرز چشمگیری سرعت لود سایت خودتان را بهبود بخشید.

عمدتاً با کاهش حجم عکس‌های به کار رفته در وب سایتتان تأثیر قابل توجهی رخ می‌دهد، چنانچه خودتان کدنویس هستید می‌توانید با فشرده‌سازی فایل‌های css و javascrtipt یک قدم دیگر تا بهینه‌سازی 100% بردارید اگر بتوانید بر روی سایت خود cache را فعال کنید می‌توان گفت از rate حد بالا هم گذر خواهید کرد.

حتما بخوانید :  حل مشکل bandwidth limit reached for this site در سی پنل و دایرکت ادمین

 

Page Scoring

این سایت بر اساس چندین فاکتور، یک نمره برای هر سایت منظور می‌کند و میزان سرعت سایت را بر اساس تست فاکتورهایی همچون ریدایرکت، دانلود،Domain lookup و… نشان می‌دهد. برای همین یک ابزار دقیق و چند منظوره برای تست سرعت سایت بر اساس فاکتورهای گوناگون می‌باشد.

 

GTMetrix

به طور قاطع میشه گفت وب سایت موردعلاقه‌ی اکثریت وب مستران ایرانی همین GTMetrix می‌باشد، یک خروجی فوق‌العاده با راهکارهای متناسب جهت بهبود سرعت سایت ارائه می‌کند و به شدت قابل اطمینان بوده، این قابلیت را در اختیار شما قرار می‌دهد که همزمان چندین سایت را با هم مقایسه کنید و به نقاط ضعف و قوت هر کدام آگاهی پیدا کنید و در انتها یک خروجی با فرمت csv نیز تهیه کنید.

 

بالاترین رتبه در GTMetrix برابر A بوده و هرچه عدد مربوط به آن به 100 نزدیک‌تر باشد نمایانگر سرعت بالای سایت مذکور می‌باشد. بهترین حالت استفاده از آن چیزی که با تجربه به آن دست یافتیم تست سرعت سایت و پیدا کردن مشکلات و رفع موردی آن و دوباره مقایسه با خروجی قبل توسط امکان Compare می‌باشد.

 

WebPagetest

این سایت نیز امکانات خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهد که توسط آن می‌توانید سرور متناسب برای تست سرعت سایت خودتان را انتخاب کنید و از همه مهم‌تر نوع مرورگر را نیز می‌توانید مشخص کنید چیزی که خروجی‌های بدست آمده را به شدت Sort کرده و انعطاف‌پذیری زیادی را در اختیارتان می‌گذارد.

 

تمامی این 5 وب سایتی که برای تست به شما معرفی کردیم جز بهترین‌ها هستند و این شما هستید که با توجه به نوع نیاز خود و راحتی استفاده از آن‌ها می‌توانید یکی را مورد استفاده دائم قرار دهید، ولی اگر بخواهم یک توصیه کلی داشته باشم وب سایت GTMetrix یکی از بهترین‌ها در نوع خود می‌باشد که در میان وب مستران ایرانی خواهان زیاد دارد، ما هم استفاده از آن را به شما توصیه می‌کنیم.